logo
  • Skořice - mletá

    Skořice - mletá

Popis:

Skořice je aromatická kůra skořicovníků, stálezelených tropických stromů. Kůra po usušení tvoří charakteristické tenké svitky, okraje se svinují dovnitř, takže vznikají jakési dvojruličky. Skořicovníky patří do čeledi vavřínovité. Nejdůležitější jsou skořicovník ceylonský a čínský.

Je i léčivá, vyrábí se z ní silice, tinktury, olej. Má kořenně nasládlou chuť a příjemnou vůni. Skořice pomáhá krevnímu oběhu, snižuje krevní tlak, zmírňuje krvácení z nosu a silné menstruace, upravuje trávení, zlepšuje metabolismus tuků a cukru u lidí s cukrovkou, zahřívá a stimuluje zažívací trakt, uklidňuje koliky, průjmy i nevolnosti.  Skořice má schopnost vnitřně zahřát lidské tělo a rozproudit krev v žilách. Ne nadarmo se toto koření stává součástí svařeného vína a zimních čajů(oblíbená je kombinace s jablkem nebo pomerančem).

Důležitou ingrediencí je skořice i při výrobě likérů a žaludečních kapek. Mletá skořice má v naší kuchyni široké uplatnění : používá se do moučníků a buchet, mléčné rýže, čokoládových nápojů, ovocných šťáv, svařeného vína, kompotů, do čaje i kávy a capučína.

Zajímavost: pro určování kvality skořice existuje samostatné měřítko hodnoty – ekelle. Nejlepší skořice bývá hodnocena čísly 00000. Čím méně nul, tím nižší je kvality. Skořice uvádí v soulad mozkové proudy, které jsou také rytmickými pochody, což vede nejprve k uklidnění a následně i projasnění myšlenek, zvýšení síly vůle i spolehlivosti intuice. K těmto účelům byla používána již taoistickými alchymisty ve staré Číně. 

Recepty, které s tímto kořením uvaříte:

Koření Skořice mletá zde již hledalo 16449 uživatelů před vámi.